Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Dowiedz się, gdzie nabyć podłogi drewniane.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem mogą pojawić się trudności z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]