O pozycjonowaniu stron

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron internetowych.

Pozycjonowanie stron to rozmaite prace mających na celu zwiększenie obecności stron w bezpłatnych (organicznych wynikach wyszukiwania. Im wyższą pozycję zdobędzie strona w wynikach wyszukiwania, tym więcej przyciągnie odwiedzających witrynę, co ostatecznie powinno skutkować zwiększeniem przychodów firmy. Dodatkowym plusem tego działania jest poprawa rozpoznawalności produktu, usługi albo samego brandu.

Google wartościuje każdą stronę www w oparciu o plus minus dwustu różnorodnych faktorów. Wynik tej diagnozy warunkuje to, na którym miejscu strona lub jej podstrona pokaże się internaucie w SERP na dane słowo kluczowe. Za bardzo ważne czynniki rankingowe zawodowcy ds. SEO uznają m.in. jakość contentu, PageSpeed, a także linkowanie (off-site oraz on-site).

Wyszukując w wyszukiwarce Google jakiekolwiek słowo, użytkownikowi ukazuje się lista stron, których treść została uznana za najbardziej pasującą do wpisanego zapytania. Które strony pojawią się w SERP na najlepszych pozycjach? Głównie te, których treść jest bardzo rozbudowana i odpowiednio nasycona przemyślanymi frazami kluczowymi. Na pozycje nie bez wpływu jest również szybkość ładowania się strony (nie tylko w wersji na mobile, ale i na komputerze), właściwie wykonane kodowanie, jak również różnorodność linków przychodzących do naszej strony.

Czy powinno się powierzyć pozycjonowanie i optymalizację sklepu albo strony internetowej firmie SEO?

Algorytm Google systematycznie jest poprawiany, wobec tego warto powierzyć pozycjonowanie sklepów oraz stron internetowych specjalistom. Słusznym wyborem jest firma SEO mająca kilkuletnie doświadczenie w takich działaniach. W takich agencjach pracuje wielu ekspertów nie tylko od optymalizacji, lecz również projektowania stron czy social mediów. Pozostawiając pozycjonowanie zewnętrznej agencji zaoszczędzone czas i środki można przeznaczyć na inne działania, które również rozwiną firmę.

Otwierasz biznes? Pozycjonowanie w Google jest obecnie niezbędne!

Pozycjonowanie to głównie usługa skierowana do właścicieli stron, które służą do demonstracji i sprzedaży usług albo produktów przedsiębiorstwa. Prowadząc własna działalność niemądrze jest w dzisiejszych czasach nie posiadać własnej strony firmowej lub ją utworzyć, lecz nie dbać o jej pozycjonowanie. Biznes to ciągła rywalizacja o dotarcie do nowych klientów. Według badań blisko 97% osób poszukuje online informacji o lokalnych firmach, co wyraźnie pokazuje do jak szerokiej grupy klientów można w ten sposób dotrzeć. A pojawienie się adresu sklepu bądź strony w Top10 wyników wyszukiwania niesłychanie zwiększa szansę, iż internauta skorzysta z naszej oferty.

Nasze dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]