usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, że liczbę sklepów oraz stroninternetowych działających z jego użyciem szacuje się już na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny malware, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym poznać zainfekowanego WordPressa?

Treści na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? Witryna wysyła spam? Na witrynie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To raptem kilka z popularnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowe działanie w celu usunięcia przyczyn infekcji i przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa często przekracza wiedzę osób, które każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerów najlepiej zlecić specjalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające ryzyko ponownej ataków. Jeżeli długotrwała infekcja spowodowała włączenie strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Usunięcie wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż taka sytuacja nie powtórzy się za kilka miesięcy, dlatego istotne jest cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]