Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Wszystko, co warto wiedzieć o tajemniczych miejscach w Małopolsce, znajdziesz na https://bit.ly/3JOw1pt.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem często ciężko odnaleźć się w gąszczu informacji o najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Aby przedstawić przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą pensjonaty, hotele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej oraz galerie i zabytki położone w różnych punktach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie oraz piękno lokalnego folkloru.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze tatrzańskie miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niezmiernie pomocny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego