Audyt SEO wykaże problemy Twojej strony internetowej

Więcej o SEO audycie.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to ewaluacja przedsiębiorstwa, spółki lub firmy pod kątem rozmaitych czynników, np. organizacyjnych i finansowych, jak również analiza możliwości przyszłego rozwoju. Co, biorąc powyższą definicję pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to dokładna analiza strony internetowej, sprawdzająca przeróżne jej aspekty, jak prędkość wczytywania się witryny, tytuły i opisy meta, strukturę nagłówków, kod strony i wiele bardziej i mniej ważnych elementów. Nie licząc samego wyliczenia uchybień oraz błędów, w dobrym audycie SEO powinny znaleźć się także wskazówki odnośnie rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO sprawdza witrynę internetową pod względem dostępności, zawartości strony, zgodności ze normami W3C, a także prawidłowości kodu. Co więcej sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby wskazała ona wszystkie nieprawidłowości na stronie i – co istotne – zaproponowała rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Bezpłatny audyt SEO nie znajdzie wszystkich uchybień na stronie

Online można znaleźć wiele narzędzi i stron, z wykorzystaniem których można błyskawicznie i bez opłat przeprowadzić audyt SEO strony internetowej. Atuty tej opcji? Cena i szybkość. Wady? Co niemiara. Darmowe narzędzia czy też wersje testowe z niewielką liczbą opcji, nie są doskonałe. Jeżeli już wykażą jakieś uchybienia na stronie, to zazwyczaj nie wszystkie. Sporo błędów (przykładowo w kodzie) zauważyć można jedynie w czasie analizy wykonanej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na audyt SEO realizowany przez agencję należy zaczekać przeważnie od kilku dni do blisko miesiąca. Okres na przygotowanie analizy powinien zostać wskazany w umowie zawartej z firmą, która zadeklarowała, iż go przeprowadzi. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich istotnych błędów ukrytych w witrynie. Jeżeli strona została postawiona na platformie pokroju Magento czy Shoper lub na otwartym szablonie, to elementów do poprawy może być cała masa. Jeśli witryna powoli się wczytuje i ma właściwie zerową widoczność na istotne dla klienta słowa kluczowe, to również są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest odpowiednim rozwiązaniem.

Audyt SEO – co wykaże, gdy będzie wykonany sumiennie

Sumiennie przeprowadzony audyt SEO może wykryć szereg wad witryny, najczęściej:

 • niska prędkość ładowania się strony w wersji mobilnej oraz desktopowej,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się różnych obrazów,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • jakość kodu witryny,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak albo niewłaściwa integracja z narzędziami Google (np. Google Analytics)

.

Nasze dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]