Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Sprawdź informacje o druku 3D SLA.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, FDM, oraz SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do firm albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz bardzo cienkich ścianek.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje dokładność kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

FDM – drukowanie 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]