Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie, zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego dziecka, zatem dbają o to, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, zwłaszcza jeśli na imprezę zaprasza się sporą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Tutaj znajdziesz parę wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojej obecności

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce od razu po urodzeniu dziecka, czasem nawet tego samego dnia, z przyczyny dużej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzciny przekształciły się w ważne wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, zatem są organizowane przeważnie 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dogłębne rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość, jak również ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień sakramentu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie bójmy się też określić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście na ogół skupiają się na zabawkach, lecz rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak np. fotelik samochodowy, zestaw ubrań bądź kocyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzciny?

Jeszcze dekadę temu chrzciny urządzano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, wskutek tego nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele mógł być zapraszany na odświętną imprezę. Współcześnie standardem jest już wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje menu korespondujące z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje umiejętną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce latem, radzimy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast nudzić się przy stoliku mogą harcować pośród zieleni. Znaczący jest też taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy transport gości do domu bądź wynajętego hotelu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]