Doradztwo HR – zostaw je specjalistom

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę doradztwa HR w dobrej cenie.

Niektóre działania zaplanowane przez dział Human Resources mogą wykraczać poza możliwości danej firmy. Kłopot okazuje się szczególnie poważny, kiedy podjęty projekt zahacza o zagadnienie do tej pory obce pracownikom oraz zakłada wiele niewiadomych. Nie bez znaczenia dla efektywności poprowadzenia całego procesu jest poziom zaawansowania zamierzenia i, co za tym idzie, umiejętności konieczne do jego wykonania. Z tej przyczyny w wielu przypadkach nieodzowne staje się wsparcie zewnętrznych ekspertów, którzy, w zależności od projektu, mogą zagwarantować doradztwo na wskazanych etapach projektu albo wziąć na siebie zarządzanie całością. W jakich przypadkach przedsiębiorstwa powinny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – kierowanie wybranymi fazami albo całym projektem

Na pomoc oferowaną w ramach doradztwa HR, firmy decydują się w rozmaitych okolicznościach. Jednym z najistotniejszych aspektów tego rodzaju współpracy jest ewaluacja poziomu satysfakcji zatrudnionych. Żeby jej rezultaty okazały się wiarygodnei wartościowe przy przygotowaniu strategii, niezbędne jest użycie adekwatnych procedur zbierania informacji oraz ich właściwa analiza. Prócz tego firmy nierzadko zatrudniają konsultanta HR, by zlecić mu wykonanie różnego typu audytów – przeważnie dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej napomknęliśmy, rola konsultanta HR może być różnorodna. Czasami jest on project managerem, zawiadującym całym procesem od początku do końca, innym razem natomiast jest tylko konsultantem merytorycznym, dającym kompleksowe wsparcie w przypadku ewentualnych trudności.

Doradztwo personalne – jak wybrać dobrego specjalistę?

Efektywność strategii zapoczątkowanych we współpracy z konsultantem HR w największym stopniu zależy od tego, jakie umiejętności opanował dany ekspert. Podczas poszukiwania doradcy HR powinno się przyjrzeć się w szczególności jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, dla jakich podmiotów dotąd pracował i, co najistotniejsze, jakie zadania dla nich wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]