Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. finansów

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, że konsekwencją potencjalnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]