Zastosowanie podpór szalunkowych

Znajdź podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]