Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Dowiedz się, gdzie zamówić podpory szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są używane? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz wysoką jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]