Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz sklejkę szalunkową Kraków.

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki mają również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]