domy z drewna Kraków, ekologiczne domy drewniane

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]