Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Więcej o akcesoriach szalunkowych na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]