Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Skieruj się tu, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących.

Wyprawy w góry mogą przybierać wiele form. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się trudnych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma Europy, największym uznaniem szczycą się Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]