Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Zobacz Kilimandżaro wycieczka na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie wielu globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają głównie możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, zanikające już lodowce, a także niesamowite krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy również wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]