Szkoła tenisa dla dzieci

Więcej o usługach świadczonych przez szkołę tenisa dla dzieci Kraków na https://teniskrakow.pl/treningi/.

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Warto zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest strój do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i właściwości i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]