Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce. Dowiedz się więcej na narowery.visitmalopolska.pl/.

Małopolska ma możliwość poszczycić się wielką rozpiętością geograficzną przyrodniczą oraz ładnymi krajobrazami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – lecz nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są skomplikowane technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu legendarnych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – prócz pięknych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest oszałamiająca powierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i piękna natura, lecz również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.