Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Himalaje wyprawa. Uzyskaj więcej wiadomości.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną problemów bywa także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]