Zdrowe odżywianie – sok z kiszonej kapusty i buraków

Sprawdź, gdzie zamówić sok z kiszonych buraków, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej lubiane warzywa oraz owoce. Mówiąc o zdrowotnych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kefir, kombucza czy rozmaitego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego ciała składniki konieczne dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum związków mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Głównym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kwaszonek to także skarbnica witamin. Godne uwagi jest przede wszystkim wysokie stężenie witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy P i K oraz duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego powinno się go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pozytywnie oddziałuje na pracę jelit oraz naszą odporność. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia działalność układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność lub wrzody żołądka. Stanowią one także tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]