Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Sprzedaż blachodachówki - sprawdź pełną ofertę.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blachy dachowe – charakterystyka i atuty

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachę na dach trzeba kupić w przetestowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08