Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Tutaj kupisz sztylpy skórzane.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]