Rodzaje butów do jazdy konnej

Sprawdź, gdzie kupić buty jeździeckie, wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z roku na rok zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich mięśni, poprawienie kondycji, jak również ćwiczenie właściwej postawy. Ponadto ma zbawienne działanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, niweluje stres i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy dobrze wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu dają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania otarć i sińców. Sztyblety są dużo tańsze, jednakże kupując je warto nie zapominać o tym, by wyekwipować się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z czego są wykonywane buty jeździeckie?

W czasie zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są one wytworzone. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, lecz warto się na nie zdecydować ze względu na większą wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej przybiera oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, jakkolwiek jej niska cena jest znaczną atutem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]