Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Więcej o urządzeniach do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Istnieje multum zaleceń do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się także bardzo popularna wśród sportowców, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, toteż bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]