listwa podłogowa, listwy drewniane

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i wspaniale współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]