Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, koniecznie odwiedź tę stronę.

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po świecie, a czasami kupujemy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dobierzemy je do wystroju pomieszczenia, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład sześcianu bądź piramidy.

Lampy solne a produkcja jonów ujemnych

Dużo osób wierzy, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest przyjemny i kojący, zatem rekomenduje się kupienie ich osobom cierpiącym na stres albo brak snu, ponieważ z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji domów.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]