Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Sprawdź, gdzie zamówić kask do jazdy konnej.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]