Ekologiczne przetwory – co znajdziesz na ich etykiecie

Zamów ekologiczne przetwory na https://artmankiszonki.pl/pl/c/Zywnosc-ekologiczna/15.

Od prężnego rozkwitu przemysłu spożywczego, który rozpoczął się w zeszłym wieku, artykuły spożywane przez nas każdego dnia zaczęto często nasycać różnorodnymi substancjami wydłużającymi ich świeżość. Jednakże wraz z rosnącą wiedzą odbiorców odnośnie tego, co jedzą i jak może to oddziaływać na ich zdrowie, w ostatnim czasie coraz chętniej poszukują oni towarów wyprodukowanych z ekologicznej żywności.

Czym cechuje się eko żywność?

Aby jakiś produkt dostępny w Polsce mógł zwać się „ekologicznym”, musi sprostać wielu warunkom. Żywność ekologiczna i przetwory z niej sporządzone muszą zdobyć określone certyfikaty wydawane przez autoryzowane do tego instytuty. Kluczowym jednak przymiotem spożywczych wyrobów eko jest to, że użyte do ich przyrządzenia warzywa i owoce kultywowano z zachowaniem najważniejszych norm rolnictwa ekologicznego. To znaczy, że rolnicy nie korzystali z syntetycznych środków ochrony roślin ani nawozów mogących mieć negatywny oddziaływanie nie tylko na zdrowie ludzi, lecz które też są zagrożeniem dla środowiska. Niektóre bowiem nawozy zatruwają wody gruntowe lub powodują zasolenie gleby, a opryski pół chemicznymi pestycydami nieraz są powodem obumierania pożytecznych pszczół. Tymczasem w efekcie ekologicznej uprawy warzywa oraz owoce mają wielokrotnie niższą zawartość azotynów, azotanów oraz metali ciężkich, a to oznacza, iż mniej tych szkodliwych substancji przeniknie do ustroju ich konsumentów.

Zamawiasz żywność eko? Sprawdzaj szczegółowo informacje na etykiecie

Przetwory eko podlegają stałemu nadzorowi na każdym etapie produkcji, w tym też podczas transportu i składowania. Co istotne, jeśli produkt spełnia warunki, jego wytwórca oprócz typowych informacji m.in. o wadze netto, miejscu produkcji ingredientów, możliwych alergenach, terminie trwałości oraz warunkach składowania, musi też bezwzględnie wskazać numer ID organu kontrolnego niniejszy produkt oraz zamieścić logo produkcji ekologicznej UE, czyli listek ułożony z gwiazdek. Szukając żywności eko trzeba zatem czytać dokładnie etykiety wyrobów, a nabywając je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy na stronie zamieszczona jest informacja o posiadanych certyfikatach.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]