Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okna można użyć także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła docierającego do pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale równocześnie komfortowe. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia m.in. kompletne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć coś w telewizji, albo jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja regulacji przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się również w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]