ozdobne okiennice, shuttersy w sypialni

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Ale ten moduł osłony okna można zastosować także w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie ludzie przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także przytulne. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwa pielęgnacja

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która ma niebagatelny wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich mycie jest bardzo łatwe i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]