antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy kupić. Powinno się wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]