Akcesoria jeździeckie – lonża dla konia

Zamów lonżę dla konia na horse-trade.pl.

Lonża dla konia to akcesorium nadzwyczaj często używane w trakcie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje i jej funkcja

Lonża dla konia to właściwie długa lina, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z trzymaniem wodzy, dosiadem, łapaniem strzemion, jak również utrzymywaniem równowagi w siodle. Konia prowadzi się po obwodzie okręgu, natomiast lonża służy do nadzorowania reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten wykorzystują też zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do doskonalenia technik i asekuracji prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być stosowana w trakcie treningu bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do ćwiczenia młodych osobników oraz zagwarantowania im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża dla konia – postaw na asortyment od uznanych firm

Obfity wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach online sprzedających specjalistyczny sprzęt w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie uznanych marek – takich jak Imperial Riding, Jumptec czy Waldhausen. Szukasz lonży jeździeckiej w czerwonym, zielonymalbo turkusowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny asortyment produktów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych klientów. W sklepie obecne są lonże wykonane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, delikatnego materiału i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]