Skład książek

Na http://www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/ dowiesz się, jak zamówić skład książek.

Kiedyś odpowiadał za to zecer, aktualnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale nadal wymaga dużej precyzji, znajomości najróżniejszych reguł i szerokich zdolności. O co w nim konkretnie chodzi? Komu powierzyć takie zlecenia?

Skład książek, a programy

W sieci dostępnych jest mnóstwo oprogramowania umożliwiających fachowy skład książek oraz pozostałych materiałów. Największą popularnością szczyci się na pewno Adobe InDesign, którego stosuje wielu fachowców z branży. Trochę mniej chętnie stosowany jest natomiast QuarkXPress. Te programy to rozwiązania komercyjne, ale dostępna jest również darmowa opcja – Scribus.

Na czym skupia się skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że treść będzie możliwie przejrzysta – źle sformatowany tekst szybko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne okazują się również aspekty wizualne – publikacja musi dobrze się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, jak tekst sąsiaduje z innymi elementami strony – fotografiami oraz dekoracjami.

Przykłady składu książek

Na tego typu usługi decydują się chętnie redakcje gazet i innych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to nieduże firmy i nie posiadają swoich DTP-owców. Znaczenie składu książek rośnie także ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – jak szukać fachowców?

Dobrym wyjściem okaże się zlecenie podobnych zleceń agencji reklamowej – takie firmy korzystają ze sprawdzonych aplikacji, przez co otrzymujemy pewność, że ostateczny rezultat spełni nasze potrzeby.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]