Kochasz góry? Zapisz się na kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących kursu zimowej turystyki wysokogórskiej, kliknij w to miejsce.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są piękne. W zasadzie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w sąsiedztwie słynnych szczytów, w mediach informują o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przeszkolenia wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy kochają wysokie góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, aby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które są nieodzowne w czasie rozmaitych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie omawia też reguły odpowiedniego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada kilkunastoletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż 5-6 osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]