Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta aktywnych wypraw, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień urlopu pragną zrobić coś szczególnego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne przygotowują interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – kapitalna sposobność, aby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to rzetelnie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą poznać przeróżne zakątki świata oraz Polski z całkowicie nowej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to dodatkowo perfekcyjna sposobność, aby nabyć dodatkowe kwalifikacje, bowiem nierzadko łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania reguł przetrwania na danym terenie. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się korzystania z czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie zejścia lawiny. Wypada również zaznaczyć, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Gdzie organizowane są aktywne wycieczki?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to głównie wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki w rozmaitych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami malowniczych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także podczas wycieczki w Himalaje czy do Namibii.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]