Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

Solidna porcja wiedzy o rysunku architektonicznym. Sprawdź koniecznie!

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to bardzo interesujące studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich zakończeniu. By dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się wiedzę dotyczącą najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – naucz się perspektywy i kompozycji

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, a także architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący pomaga im stworzyć pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale również wskazówki specjalistów, które pozwolą przyszykować się należycie do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (np. te w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Lublinie lub za granicą). Kursanci mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim słuchaczom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i w toku studiów.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]