Jak skutecznie nauczyć się malowania akwarelami?

Kurs akwareli - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, by czerpać z tego uciechę na co dzień. Dla wielu jest to przecież tylko pasja albo forma rozluźnienia się po ciężkim dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednak jeśli chcesz poznać wszystkie techniki, zalecamy zapisać się na kurs akwareli.

Nie tak łatwo kontrolować farby akwarelowe – zdecyduj się na kurs akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo przyjemny i nieskomplikowany do stworzenia, jednakże jest wynikiem mnóstwa czynników, o których twórca-amator zazwyczaj niewiele wie. Znaczny udział w samym procesie malowania ma dodatkowo koincydencja – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat doświadczeni w tej technice wcale nie mogą być przekonani o tym, iż obraz zawsze wyjdzie tak, jak chcieli. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać pomocne podstawowe informacje nieodzowne do odkrycia w sobie miłości do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, niezależnie od tego, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć dokładnie objaśniają specyfikę tych farb, szerokie spektrum technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny wygląd pracy.

Czy warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasach popularyzacji internetu nie ma przeszkód, by wyszperać i obejrzeć poradniki, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce umiejętności artystycznych nieodzowne są zalecenia, które uczestnicy kursu słyszą od instruktorów w czasie pracy. Te korekty pozwalają sprawniej rozwijać warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Poza tym praca w grupie innych osób o podobnych zainteresowaniach wytwarza przyjazną atmosferę wsparcia, które jest bardzo istotne w zachęcaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w rzeczowej ocenie twórczości innych kursantów, pomaga potem we poprawnej ocenie autorskich prac już zakończeniu kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]