Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Kurs digital painting - dowiedz się więcej o ofercie na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie oprogramowanie można stosować?

Jest kilka programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo iż powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem game devów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak między innymi GIMP, Affinity Photo czy Krita, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, akwarelami lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z twórcą szkolenia

Właściwie nauka malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak żeby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać najważniejsze triki stosowania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]