Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja mass collect jest generalnie niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, czyli np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew pocztowy, przelew z karty albo standardowy przelew). Zastosowanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie eliminacją potencjalnych omyłek, które mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Czy warto wdrożyć mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi BNP Paribas i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza około setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]