Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie rekomendujemy tej drogi pozyskania finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dostosowany do wymagań oraz potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.