Inwestycja w złote monety bulionowe – alternatywa dla sztabek złota

Więcej o złotych monetach bulionowych na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mogą skorzystać z kilku różnych opcji: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek działających na rynku metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Inną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest zarówno w postaci sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – bite w celu inwestowania w nie kapitału

Monety ze złota kojarzymy głównie z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z drugich metali szlachetnych, odróżniają się od nich w wielu aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są emitowane celem inwestowania w nie środków finansowych, z tej przyczyny ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a poniekąd wyznaczany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są emituje się w kolekcjach tematycznych bądź w nawiązaniu do znaczących rocznic, skutkiem tego ich wygląd bardzo z rzadka jest zmieniany. Zwykle złote monety bulionowe bite przez daną mennicę różnią się od siebie tylko datą emisji. Wypada wspomnieć, iż część monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość determinuje czystość oraz waga użytego do ich bicia kruszcu. Walorem monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich ewentualna sprzedaż jest prostsza aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – czasem mają w sobie domieszkę miedzi

Popularne pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, jakkolwiek emitenci wybijają także monety o wadze 1/2 czy 1/10 oz złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są najczęściej z 24 karatowego złota (.9999), ale np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand emitowane są z kruszcu próby .9167. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to przeważnie na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – redukcję ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznaczone informuje o wadze czystego kruszcu, które zużyto do ich wybicia.

W asortymencie rodzimych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi australijskiego Kangura, chińską Pandę czy wspomniane wyżej Krugerrandy.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]