Dolar w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

Na https://www.kantor.pl/dolar-amerykanski-kurs-waluty uzyskasz więcej informacji o kursie dolara.

W latach 80-tych każdy pragnął posiadać choć kilka banknotów dolarowych, żeby wstąpić po sprawunki do Pewexu. Natomiast w latach dziewięćdziesiątych gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie było miarą sukcesu w życiu zawodowym. Współcześnie znaczna część internautów zamawia każdego dnia zakupy płacąc w dolarach, korzystając po prostu z wszechobecnej globalizacji oraz dostępności internacjonalnej dostawy zamówień z uznanych globalnych sklepów internetowych. Nic zatem dziwnego, że dolar stał się walutą, która nie budzi już żadnych emocji, a nabyć go da się także przez internet, gdyż od wielu lat w Polsce funkcjonują kantory internetowe, które wymieniają tę walutę po kursie nierzadko korzystniejszym niż w bankach.

Dolar amerykański – informacje, które mogą zadziwić

Określenie „dolar” pochodzi od terminu “talar”. Tak zwano czeskie monety wybijane z 1 uncji srebrnego kruszcu. I naprawdę na początku środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty, które przez wiele lat miały wielu przeciwników, wprowadzono do obiegu dopiero w szóstym dziesięcioleciu XIX w. remedium na kryzys z deficytem bilonu. Mało kto wie, że banknoty dolarowe nie są wykonane z papieru, a z mieszanki włókien lnianych (ok 25%) i bawełnianych (ok 75%) z domieszką kilku innych ingredientów, pozostających utajnione. Nie znaczy to jednakże, iż banknoty dolarowe są trwalsze – szacuje się, że niższe nominały krążą w obiegu nie dłużej niż 4 lata, z kolei banknoty o wartości 100$ – do 18 lat. Zniszczone banknoty są rozdrabniane, a uformowany z nich surowiec jest oddawany przedsiębiorstwom, które sporządzają z nich materiały budowlane. Amerykańskie monety pozostają w obiegu aż 3 dziesięciolecia, jakkolwiek są one także na ogół gubione, a często wręcz wyrzucane przez obywateli USA. Według analiz taki los spotyka rokrocznie prawie 62 miliony dolarów w bilonie.

Jak znaleźć kurs dolara?

Dolar to nazwa kilku walut lecz nie da się ukryć, że jeśli mówimy “dolar” to chodzi nam o dolara amerykańskiego, który jeszcze dwie dekady wstecz był najważniejszą walutą świata, a dopiero w tym wieku powoli zaczął tracić swoją pozycję. Jednakże wymiana dolara nadal jest pokaźny wycinek obrotów na Forex. Zainteresowani bieżącym kursem dolara mogą w każdej chwili poznać jego wartość m.in. na stronach kantorów online, w których kurs walut aktualizowany jest w kilkusekundowych odstępach. W dodatku, można tam przejrzeć historyczne dane dotyczące kursu dolara, jak również zestawić jego cenę z aktualnymi kursami popularnych walut.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]