Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Jeśli chcesz kupić złoto inwestycyjne, koniecznie odwiedź tę stronę.

Polacy często myślą o emeryturze i o przygotowaniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny na ogół starają się chociaż raz w roku odkładać niewykorzystane środki finansowe na koncie lub na lokacie w banku. Ostatnio jednakże ten sposób jest mało rentowny – słabe oprocentowanie lokat i stała inflacja sprawiają, że oszczędności nie przynoszą profitu, a nawet z upływem czasu tracą siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że rośnie popyt na odmienne metody inwestycji, w tym również zakup złota inwestycyjnego.

Jak polskie prawodawstwo definiuje jako złoto inwestycyjne?

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich wówczas, gdy ich cena na rynku jest niska i ich odsprzedaży, kiedy ta wartość wzrośnie. Ale trzeba podkreślić, że nie każdy złoty produkt jest uznawany za złoto inwestycyjne, wobec tego przykładowo kolekcjonowanie łańcuszków trudno nazwać inwestycją w złoto. To, co jest złotem inwestycyjnym jest jasno zdefiniowane przez polski prawodawstwo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to głównie złoto o próbie co najmniej 0.995 w płytkach albo sztabkach. Z kolei monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, żeby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę nie mniejszą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co kluczowe – muszą być legalnym środkiem płatniczym w kraju, który je wybił. Monety bulionowe nie są numizmatami, i nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Przepisy definiują jeszcze jeden typ złota lokacyjnego, czyli złoto w postaci papierów wartościowych.

Nabycie złota lokacyjnego możliwe jest także online

W ofercie polskich dostawców złota lokacyjnego bez trudu spotkać można złote sztabki, jak i cenione na całym globie monety bulionowe z np. Austrii oraz RPA. Zamówienia można składać także online i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą online szeroką ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 czy 1/10 uncji trojańskiej, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g. Dostępne jest także złoto w tak zwanych „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a następnie zbycie indywidualnych płytek kruszcu.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]