Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz nabyć srebrne wisiorki, powinieneś odwiedzić ten adres.

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć letniej wody z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.