Srebrna biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz zamówić ametysty, powinieneś odwiedzić ten adres.

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Brazylii, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.