
Zastosowanie motoreduktorów
W tym miejscu zamówisz motoreduktor walcowy.
Motoreduktory to po prostu zintegrowane połączenia przekładni mechanicznej z silnikiem elektrycznym. Jak działają motoreduktory i kiedy się ich używa? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu.
Motoreduktory – poznaj zasadę ich działania
Motoreduktory pomagają wydajniej korzystać z elektrycznych silników w roli napędu w licznych użyciach w przemyśle. Za pośrednictwem przekładni redukującej, ogromna prędkość obrotowa silnika jest ograniczana nawet kilkusetkrotnie, przy równoczesnym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Owszem skuteczność przekładni z żadnym układzie nie jest stuprocentowa, więc zawsze pojawia się nieznaczna różnica pomiędzy mocą wejściową a mocą wyjściową w układzie. W skład zintegrowanego układu jakim jest motoreduktor mogą również wchodzić inne podzespoły jak sprzęgła albo hamulce. Niekwestionowanym atutem motoreduktorów jest fakt, iż są to prefabrykowane układy, które można bez trudu dobrać z oferty producenta tak, żeby ich parametry dokładnie pasowały do wymogów budowanego projektu. Inżynierzy nie tracą w ten sposób tygodni, a niekiedy miesięcy, na żmudne pomiary i testy różnych układów elementów. Zależnie od rodzaju i konstrukcji przekładni, motoreduktory mogą być przeznaczone do długotrwałego bądź krótkotrwałego czasu pracy, a także do dużych, umiarkowanych bądź lekkich obciążeń.
Motoreduktor, w którym użyto przekładnię wielostopniową, pozwala osiągnąć nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, wynoszący wręcz do kilkudziesięciu tysięcy.
Motoreduktory – jakie ich typy się wyróżnia?
Mimo, że motoreduktory mogą być składane w oparciu o kilka wariantów silników (AC, DC, BLDC i szeregowych), dzieli się je według typu przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Tym samym wyróżnia się następujące motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (z przekładnią ślimakową),
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną),
– motoreduktory walcowe i płaskie (z przekładnią walcową),
– motoreduktory stożkowe (posiadające przekładnię stożkową).
Brak z pewnością takiej gałęzi gospodarki, w której nie można by wykorzystać motoreduktora jako napędu. Czy to produkcja żywności, przemysł czy logistyka, dzięki motoreduktorom działają różnorodne automaty, takie jak linie produkcyjne, schody ruchome, wirniki czy podnośniki. Duże spektrum typów zastosowanych w nich silników i przekładni, ich mocy i rozmiarów sprawiła, iż liczbę możliwych zestawów, które teraz mają w ofercie czołowi producenci motoreduktorów, powinno się liczyć już nie w setkach lub tysiącach, lecz zasadniczo w milionach.
Nasze dane kontaktowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa
Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail:
[email protected]